Na tom, že dnes lidé kromě cestování po zemi i létají, není vůbec nic překvapivého. O tom, že tu tato možnost je, víme všichni, a mnozí z nás ji nejednou i velice často využívají. A to bez ohledu na to, zda tímto způsobem cestují za zábavou nebo za prací.

Když se chce cestovat do nějaké odlehlejší destinace, která nabízí možnost přistání, je let tam vlastně ideální volbou. Protože jiným způsobem by se ty klidně i tisíce kilometrů překonávaly jen velice těžko. Zatímco let je daleko rychlejší a pohodlnější. A jak dokazují statistiky, přinejmenším v našich končinách i nepopiratelně nejbezpečnější. A je logické, že jsou lidé, kteří nepoužívají leteckou dopravu jenom k cestám do exotických dálek, ale klidně i na bližší místa.

stojící letadlo

Ovšem jakkoliv je létání samé pozitivum, přece jenom se tu najde i něco, co lidem nemusí být zrovna sympatické. A to je cena. Letenky pochopitelně něco stojí, a nemusí jít vůbec o pakatel. Platí se tu za pohonné hmoty, ale i za náročnou údržbu těchto strojů, jež musí být v dokonalém stavu, platí se tu za personál i za využití letišť a toho, co na nich bývá při letech využíváno. A platí se i daně, pochopitelně.

Jenže co když chce člověk někam letět, ale na žádné drahé letenky nemá? Má se tento zříci svých snů jenom proto, že není dostatečně zámožný?

vzlet letadla

Neměl by. Protože i pro chudší lidi se tu leckdy najde řešení. Kromě tradičních a ne právě levných letenek jsou k dispozici třeba i ty úplně nejlevnější letenky z Prahy, ty, jež dokážou třeba i zarazit svojí nízkou cenou. Cenou, která je neuvěřitelná, ale přesto můžete věřit, že je platná.

Někdy se zkrátka aeroliniím nepodaří vyprodat všechna místa v jejich letadlech, a pak se tyto na poslední chvíli snaží prodat, co se ještě dá, třeba i za pakatel. Aby z toho aspoň něco měly. A ten, kdo takovou lacinou nabídku objeví a využije, tak může cestovat velice výhodně. I když by na letenky za obvyklé ceny neměl.

4.7/5 - (3 votes)