Práce v kanceláři obvykle znamená, že strávíte hodně na židli – poloha, která dodává stres páteři. Proto, aby nedocházelo problémům se zády, je důležité mít židli, která je ergonomická a která podporuje dolní část zad dobré držení těla.
židle u stolu
Jelikož každému člověku vyhovuje jiná poloha sezení a zakřivení židle, není možné ukázat prstem a říci, že tato konkrétní židle je ze všech nejlepší. Je třeba se při výběru židle zaměřit na podstatné atributy:

· Výška sedadla – měla by být snadno nastavitelná. Výšku volte tak, abyste měli nohy plošně položené na podlaze, a přitom stehna byla v horizontální poloze spolu s pažemi v úrovni stolu. Správné posazení totiž pomáhá snížit bolest zad, a to ve velké míře.

· Šířka a hloubka sedadla – sedadlo by mělo mít dostatečnou šířku a hloubku, aby pohodlně podporovalo každého uživatele. Uživatel musí sedět s opěradlem u páteře a nechat prostor mezi zadní částí kolena a sedadlem židle. Přitom náklon sedadla by se měl dát nastavit.

· Opěradlo – mělo by být oddělené od sedadla, aby mohlo být nastavitelné ve výšce a úhlu. Musí podporovat přirozenou křivku páteře, opět se zvláštní pozorností věnovanou řádné podpoře bederní oblasti.

· Materiál sedáku – materiál na sedadle a na zádech kancelářských křesel by měl mít dostatek polstrování, aby byl pohodlný. Látkový materiál, který je prodyšný, je jistě vhodnější než dřevěné sedadlo, nebo podobně tvrdý materiál.
společenská místnost
· Područky – podpěry kancelářských židlí by měly být nastavitelné. Měly by umožnit rukám, aby pohodlně odpočívaly a ramena byla uvolněná. Lokty by měly ležet lehce a předloktí by nemělo být při ladění na loketní opěrce, protože by se porušilo pravidlo horizontality rukou a stehen vůči sobě. Předloktí je totiž jemně opíráno o stůl a loket slouží jako stabilní podpěra. Loket nesmí být příliš tlačen na podpěrku židle, opravdu tam musí hladce klesnout.