Přitom je velmi důležité i v létě zásobovat svůj organismus dostatkem vyvážených potravin, protože klasická letní únava, které mnohé z nás někdy potkala, je často způsobena právě nedostatkem živin a minerálů, které tělo potřebuje ke správnému fungování. A pokud vám nestačí tedy jen to, že budete tyto důležité látky doplňovat pomocí doplňků stravy, ale záleží vám také na tom, abyste si i v létě dopřáli něco dobrého k snědku, třeba se vám následující tipy na letní dobroty, které můžete využít nejen jako svačinku, skutečně budou hodit. Alfou a omegou celého letního jídelníčku je dostatek ovoce a zeleniny, které v sobě obsahují dostatečné množství důležitých látek, a navíc jsou osvěžující a díky vláknině často také dobře zasytí.

Svačina s malinami

A z ovoce a zeleniny toho můžete v kuchyni vykouzlit skutečně mnoho. Zeleninu můžete použít jako přísadu do smoothie nebo z ní vykouzlit lahodný salát, jež vám skvěle poslouží i jako oběd. S ovocem si však můžete pohrát snad ještě více. Nejen, že je také ideální pro výrobu smoothie a ovocných salátů, ale můžete jej jen tak samotné vychladit a osvěžit se chladnými kousky šťavnatého ovoce. Sázkou na jistotu jsou pro malé ratolesti domácí nanuky, které skvěle ochladí a jsou mnohem zdravější než ty ze supermarketu. Ovoce také můžete vyřezat a naplnit kousky jiných druhů sladkých plodů, zalít želatinou a stylovou pochoutku a hit sociálních sítí máte na světě.

Bedna plná jablek

A mimo smoothie ovoce můžete zapojit i v ledovém čaji. Možná to nyní vypadá tak, že budete potřebovat plnou bednu na ovoce k tomu, abyste si mohli užívat takto lahodných svačinek, věřte ale tomu, že vám k jejich vykouzlení bude stačit jen pár kousků. Výborné jsou také mléčné výrobky, pozor však na vhodné podmínky jejich skladování. Takový mražený jogurt s kousky ovoce nebo vychlazený tvarohový dezert skvěle zasytí, doplní proteiny a vaše léto hned bude o něco chutnější a mnohem lepší nejen díky tomu, že váš žaludek nebude trpět hlady, ale bude také výborně nasycen skvělými dobrotami, třeba i vlastní výroby!