Snad každá domácnost má doma nějakého kutila. Někoho, kdo tráví veškerý volný čas v dílně, kde opravuje, upravuje, vyrábí a celkově se snaží vylepšit domácnost. Někdy je máme rádi, jindy je nesnášíme, avšak není pochyb o tom, že rozhodně přijdou vhod.

Avšak podobně jako ostatní koníčky, i ten jejich vyžaduje určité nástroje. A na rozdíl od ostatních lidí, jemu ani zdaleka nestačí jen klasický šroubovák a kladívko. Mnohdy potřebuje mnoho nástrojů. A jedním z těch poměrně využívaných je i elektrická kotoučová pila.

pila3

Není pochyb o tom, že práce s ní je podstatně lehčí než s tou ruční, o rychlosti ani nemluvě. Místo abychom museli namáhavě řezat, jednoduše daný předmět přiložíme ke kotouči. To také umožňuje podstatně preciznější práci.

Avšak je také samozřejmé, že k tomu, aby kotoučová pila fungovala, potřebuje kotouče. Jistě, již při koupi je součástí balení jeden klasický, univerzální. Ten jde použít na mnoho materiálů, avšak poměrně rychle se opotřebuje, zvláště když budete řezat tvrdší věci a používat jej pravidelně.

I proto máme možnost dokoupit náhradní specializované kotouče. Typickým příkladem jsou pak pilové kotouče na kov https://www.i-nastroje.cz/Pilove-kotouce-c22_298_2.htm. Ty jsou vyrobeny z mnohem odolnějšího materiálu než ty univerzální, a jsou vytvořeny pro to, aby dokázaly snadno řezat i kov, tedy něco, s čím klasické kotouče poněkud bojují.

pila1

Samozřejmě se můžeme ptát, proč v tom případě není standardní součástí balení. Přeci jen, je jasné, že je užitečný. Důvody jsou zde dva.

Tím prvním je fakt, že zdaleka ne každý bude potřebovat pravidelně pracovat s kovem. Pro ně by tedy byl zbytečný, ačkoliv je samozřejmě pravda, že s ním lze řezat i jiné materiály.

Daleko důležitější je však fakt, že když si jej kupujete zvlášť, vydělají na tom jak výrobci, tak prodejci, neboť zaplatíte poněkud více, než kdyby byl již součástí balení. A jak víme, o peníze jde až na prvním místě.

Samozřejmě záleží na vás, avšak dobře si před koupí rozmyslete, zda jej opravdu využijete, ať později nelitujete.