O ženách někteří muži skrytě či hlasitě prohlašují, že jsou až příliš dětinské, a že k určitým důležitým věcem nepřistupují zrovna fundovaně. Kupříkladu k rozhodování při koupi vozidla, kdy je zcela zjevné, že podstatné bude kromě jeho ceny také souhra technických parametrů a možností využívání. Teprve pak se můžeme přiklánět k tomu, jakou barvu vozu si pořídíme. Takové úzkoprsé hodnocení ženského principu je ovšem zavádějící, neboť i barva je velmi důležitá.

cvičící dívky

Barvy totiž odráží určité vlnové délky světelného spektra a každá z délek jinak působí na náš organismus. Ženy mívají lepší intuici a jsou citlivější, proto také intuitivně vnímají velký rozdíl mezi žlutou a modrou. Každá z barev také cílí na určitou oblast našeho těla, na tělesné orgány, na jejich dynamiku či naopak uvolnění a vzájemnou interakci.

Když tedy dobře zvolíme barvu auta, pak bychom měli také dobře volit odstín barvy cvičební podložky. Podložky na cvičení levně pořídíte v mnoha provedeních a nejčastěji to bývají syntetické materiály. Zakoupit můžete i podložky z kombinace juty a přírodního kaučuku, zde ovšem počítejte s vyšší cenou. A jak je to s těmi barvami?

modrá podložka

Vyberte si tu správnou barvu

Jste-li hravější a extrovertní, máte-li rádi dynamičtější cvičební prvky a rádi posilujete, pak zkuste modrou či fialovou. Obě barvy jsou studené, s velmi krátkou vlnovou délkou, působí proti únavě a podporují kreativní schopnosti měnit často cvičební sestavu. Hodí se i pro aerobic, kalanetiku a protahovací cviky.

Potřebujete-li naopak více výzvy pro cvičení z vnějšího popudu, jste línější a trvá vám déle, než se rozpohybujete, pak vyzkoušejte žlutou, oranžovou či červenou. Teplé barvy s dlouhou vlnovou délkou vás vnitřně nabudí a namotivují.

Pro sestavy jógy budete potřebovat barvy spíše zklidňující, s nimiž se bude dobře meditovat a soustředit na vnitřní prožívání každého pohybu. Můžete se s důvěrou obrátit na růžovou, hnědou nebo přírodní krémovou barvu, např. s vlákny juty.