Dlouhé podzimní večery, nic na práci. To je ideální čas zachumlat se pod deku a vzít do ruky nějakou oblíbenou četbu. Pokud si rádi přečtete i nové kousky, zkuste naše tipy.
 knihy u dveří
1. Marc Elsberg – Blackout
Thriller, díky němuž se stal slavný tento autor. Jen v Německu se prodalo na 2 000 000 výtisků. V knize se píše o katastrofické situaci v Evropě – kolaps dodávek elektrické energie. Docela reálný obraz konce naší civilizace. Všude po Evropě přestane jít elektřina, nejezdí výtahy, metra. Situace se dramaticky mění, nefunguje vůbec nic, lidé jsou ohroženi. Začíná závod s časem. Jste připraveni?
 
2. Diana Gabaldon – Mořeplavec
Autorku již určitě znáte, její první dva díly ságy se nazývají Cizinka a Vážka. Mořeplavec zakončuje její trilogii. Claire cestovala zpět v čase a poznala tam muže jménem Jamie Fraser, avšak musela se vrátit zpátky do svého století, aby porodila jeho dítě. Celou dobu si myslela, že její milovaný muž zahynul v boji, ale nikdy na něj nezapomněla. Když Claire zjistí, že je to vše lež a e její Jamie přežil, je odhodlána žít s ním a jejich dcerou v jeho době. Claire musí překonat mnoho překážek, rozhodnout se, co je pro ni důležitější. Do příběhu zasahuje také situace v tehdejším rozděleném Skotsku. Všechny čeká cesta, která prověří jejich lásku.
 
3. Lauren Graham – Rychleji mluvit nedokážu
Pokud jste milovali seriál Gilmorova děvčata, tato kniha je přímo pro Vás. Jedná se o sbírku esejů od hvězdy tohoto seriálu. Píše se v ní o životě, lásce a rodičovství. V knize také naleznete historky z natáčení. Kniha je perfektní pro zlepšení nálady, nudit se u ní rozhodně nebudete. Čte se velmi lehce a ještě se u ní zasmějete. Co víc byste si přáli. Je to jedna z knížek, kterou si budete chtít přečíst, pokud je venku škaredě, vy budete mít špatnou náladu a budete potřebovat se nějak odreagovat.
 sedmikrásky v knize
Čtení je pro všechny velkým přínosem. S těmito tipy neprohloupíte, ba co víc, pobavíte se, poučíte se. S hrníčkem kakaa nebo kávy je četba výborný plán na volné odpoledne.