Pokud patříte mezi milovníky historické prózy, je pravděpodobné, že jste se setkali s knihami německé spisovatelky Sabine Ebertové, která proslula především svými historickými ságami. Série z období bitev národů z počátku devatenáctého století potěší milovníky novověké historie.
Středověký hrad
Milovníci středověku pak ocení tetralogii o porodní bábě, prvních pět dílů (Tajemství porodní báby, Osudy porodní báby, Rozhodnutí porodní báby, Kletba porodní báby, Sen porodní báby) se soustředí na osudy porodní báby Marty a lidí v jejím okolí. Seznamujeme se také s významnými osobnostmi druhé poloviny dvanáctého století jako například s Míšeňským markrabětem Otou a jeho krásnou manželkou Hedvikou. Šestý díl Krev a stříbro se odehrává o sto let později a sleduje osudy potomků porodní báby.
Další působivou sérií, kterou si rozhodně nemůžete nechat ujít je série Meč a koruna, která osudům o porodní bábě vlastně předchází. Milovníci předchozí série se v této trilogii setkávají s celou řadou hrdinů v dobách jejich dětství a mládí, zvláště pak s Christianem, markraběnkou Hedvikou nebo císařem Fridrichem Barbarossou, který je klíčovou postavou této trilogie plnou postav a skutečných historických příběhů.
Interiér středověké katedrály
Knihu otevírá díl Mistr mystifikace, který začíná smrtí císaře Lothara. O římskou korunu doslova bojují hned dva zájemci. Druhý díl Meč a Koruna sledují osudy mladého Fridricha Barbarossy, který se vydává na druhou křížovou výpravu a po smrti svého strýce krále Konráda se stává císařem. Ve třetím díle, který se má v brzké době objevit na pultech knihkupectví, sleduje spisovatelka vzestup slavného císaře k moci. Fridrich Barbarossa byl neuvěřitelně charismatická osobnost, ale ke svým nepřátelům dokázal být také nemilosrdný.
Karikatura Fridricha Barbarossy
Pokud milujete středověkou historii, tuto trilogii si určitě nenechte ujít. Oproti sáze o porodní bábě sleduje osudy především skutečných osobností, což ocení především milovníci faktů.