Brzy je to tu. Fronty v supermarketech, všude světýlka s vánoční tématikou, váš dům se pomalu ale jistě plní vánoční pohodou, obchody se předhání, kdo dá lepší nabídky… Toto vše a mnohem víc patří k Vánocům. K těm samozřejmě patří také dárky, které hrají významnou roli hlavně u dětí. Jak se pokusit nakoupit ty nejlepší dárky ale zároveň za ně tolik neutratit?
stromek, dárky
 Vyvarujme se elektronice, kterou naše děti již mají
Snad každé dítě si přeje pod stromeček nový notebook, mobil nebo televizi. Pokud tento přístroj ještě nevlastní, mohli bychom nad koupí tohoto přístroje popřemýšlet. Jestli jste ale stejný dárek koupili již před rokem, měli byste své ratolesti učit na to, aby si elektroniku nechávali více než jeden rok. Sice v roce vyšly nové modely, které mají jejich spolužáci již u sebe, ale pokud chcete na Vánocích alespoň trochu ušetřit, zkuste tuto položku ze seznamu dárků odstranit.
 Drobnosti udělají člověka šťastným
Obvykle když nevíme, co koupit našim kamarádům, nebo vzdálenějším rodinným příslušníkům, tak saháme po takových věcech jako je například svíčka nebo ponožky či ložní prádlo. To samozřejmě není na škodu! Můžeme ale místo těchto "klasik" najít i jiné maličkosti, které udělají stejnou radost. Jedná se o dekorace, nezapomenutelné talismany a podobně.
Nekupujte na Vánoce zvířátka…
Snad každý rok každý, kdo zvířatům rozumí varuje před trendem jejich kupování na Vánoce. Zejména pokud máme malé děti, které si přejí morčátko nebo králíčka. K němu pak musíme pořídit klec, krmení, příslušenství a musíme počítat s veterinární péčí. Tyto všechny faktory rodiče obvykle opomenou a zvířátko pak dávají někam pryč. Nehledě na fakt, že zvíře po chvíli dítě omrzí.
žena, sníh
Hlavně si nepůjčujte na dárky, na které nemáte!
Toto pravidlo platí úplně pro všechny. Určitě nás napadne si hned zařídit půjčku, abychom mohli našim dětem koupit jejich vysněný dárek, na který jinak nemáme. Jenže tímto úkonem se dostáváme do dluhové pasti, ze které se pak dá těžko dostat. Zkrátka a jednoduše, pokud na dárek nemáte, nebo by stál většinu vašich úspor, nekupujte ho. Ušetří vám to hodně starostí do budoucna a vaše rodina bude ráda i za maličkosti, které jim z lásky dáte pod stromeček.