Jestli si myslíte, že si někdo založí svoji soukromou firmu a tím má vystaráno, protože mu tato bude po zbytek jeho dní přinášet už jenom zisky, z nichž si tento bude moci spokojeně žít, zapomeňte na to. Bylo by sice hezké, kdyby tomu tak bylo, jenže tomu tak bohužel není, nikdy nebylo a zřejmě ani nikdy nebude.

Zatímco je soukromé podnikání někdy lukrativní záležitostí, jež umožňuje tomu, kdo ho provozuje, vést život jako v bavlnce a jako prase v žitě, je nejednou skutečností, že se tu může i kdeco pokazit a pak je rázem po slastném životě. A tento je nahrazen třeba i vysloveným bojem o (ekonomické) přežití.

jeden dolar

Komplikací, jež se mohou v soukromém podnikání objevit, může být celá řada. Od problémů s dodavateli až po problémy s odběrateli, od problémů osobních až po ty spojené s nejrůznějšími státními institucemi, povinnými odvody, předpisy, zákony a co já vím, čím vším ještě.

Leccos se tu prostě může pokazit. A když přestane takové soukromé podnikání dostatečně vynášet, není nejednou zbytí a soukromník si musí vzít alespoň nějakou půjčku, aby zlé časy dokázal přečkat.

ležící jednodolarovky

A kterou půjčku si v podobné situaci brát?

Nejednou je ideální volbou někoho takového hypotéka bez registru. A to nikoliv proto, že by tu snad jiné nabídky nebyly, ale proto, že je takováto hypotéka snadno dostupným typem půjčky. A proto vyhovuje právě podnikatelům, kteří jsou v tísni, nedokážou finančním institucím nabídnout dostatečné záruky splácení, a tudíž jsou nejednou v bezvýchodné situaci.

I kdyby takovému podnikateli vězícímu v problémech jinde nepomohli, tady, u nebankovní hypotéky, tento zřejmě uspěje. Protože stačí mít na splátky a zaručit se za řádné splácení zástavou nemovitosti, a i tento si přijde na své. Což je v situacích, kdy je třeba sehnat pro podporu podnikání nějaké ty peníze navíc, velice příjemné zjištění.