Čištění bazénové vody byla vždy výsada chloru. Ten se pro tyto účely používá již od nepaměti, což však rozhodně neznamená, že je to ten nejlepší prostředek. V určitých ohledech je nutné zvolit alternativu, kterou je kyslík. Ten se řadí mezi prostředky, které se označují jako bezchlorová bazénová chemie. Je vhodný pro všechny zahradní bazény, které trpí znečištěním nejrůznějšího charakteru.

V jakých případech se rozhodnout pro kyslík?

Někteří lidé velmi špatné snáší nejenom působení chloru, ale také jeho zápach. Mohou vznikat různé alergické reakce, které v případě kožních vyjádření mohou být velmi nepříjemné. Právě proto je lepší zavčasu nahradit chlor mnohem šetrnějším kyslíkem. Ten se v současné době dodává hned v několika variantách:
Kyslíkové tablety OXI
Aktivní kyslík
OXY krystaly

Zajímavou alternativou k tomuto způsobu čištění vody ke koupání je Algicid. Ten se používá k takřka stejným potřebám jako kyslík nebo jiné chemické látky, avšak jeho účinky jsou poněkud omezené, respektive jsou odlišné od výše zmíněných přípravků. Pokud však hledáte skutečně účinný způsob, jak se zbavit nepříjemného zápachu vody, zeleného povlaku na stěnách bazénu nebo podráždění od chloru, bude aktivní kyslík tou nejlepší volbou.

V případě péče o koupací vodu je nutné přistupovat nanejvýše obezřetně, neboť lidé dokážou být i velmi citliví, a tak by se klasický chemický prvek pro tyto účely nemusel jevit jako ta nejlepší volba. Jakmile tedy zjistíte jakákoliv podráždění, nebojte se vyzkoušet kyslík, který vám nabídne přesně to, co potřebujete. Půjde o efektivní účinek, který nebude ani drahý, ani jiným způsobem nevýhodný. Jediné, s čím je nutné počítat, je opět omezený účinek z hlediska klasických přípravků, které se považují za to nejúčinnější, co můžete v případě čištění vody zvolit.