Podle posledních průzkumů se neustále zvedá zájem o nebankovní hypotéky. Čím je tento trend způsoben? Jistě v tom svou roli hraje i fakt, že u nebankovního poskytovatele nejsou některé údaje až tak důležité.

kalkulačka

  • Hypotéku můžete získat i v případě, že máte záznamy v některém z registrů dlužníků.
  • Dalším pozitivem je bezesporu rychlost vyřízení.
    • Zatímco u klasické banky se právě vinou zjišťování všech podrobností vše dost prodlužuje, v případě poskytovatele nebankovního si můžete zažádat i o expresní vyřízení.
    • Což znamená, že můžete mít své finance během skutečně krátké doby, která se počítá i na hodiny.

Tyto produkty mají s těmi bankovními společnou snad jen nízkou úrokovou sazbu. Dále se odlišují i v možnosti předčasného splacení. Jde to samozřejmě v obou případech. Jen u nebankovního poskytovatele nemusíte platit žádné sankce. Nebankovní hypotéka https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/nebankovni-hypoteky-jsou-cesku-velmi-oblibene/může být také bezúčelová. Což znamená, že se vás nikdo nebude ptát, nač chcete získané finance využít.

  • Můžete si s nimi třeba vyplatit exekuce, drahé půjčky anebo je použít daleko příjemnějším způsobem – na hezkou dovolenou.

bankovky

Splácet lze dlouho a po malých částkách

Při žádosti u nebankovního poskytovatele je vlastně jen jedna zásadní podmínka. Je zapotřebí vložit jako protihodnotu nemovitost, kterou budete za svůj závazek ručit.

  • Standardně se nabízí sedmdesát procent z odhadní ceny této nemovitosti.
  • Doba splatnosti se může nastavit většinou na pět až čtyřicet let.

Je tedy jasné, že splátky nemusejí být vůbec vysoké a lze s nimi počítat i v rodinném rozpočtu. Většinou jsou také úvěry rozděleny na podnikatelské a spotřebitelské. U obou platí trochu jiná pravidla, ale jsou nastavena tak, aby byly podmínky přijatelné v podstatě pro každého žadatele.