Stěhování v Praze 4 můžete realizovat sami, nebo o něj požádat specialisty, ovšem pokaždé budete řešit jednu důležitou věc – vozový park. V případě svépomocné akce budete poptávat přívěsný vozík na tažné zařízení nebo využijete služeb pronájmů přepravních dodávek. U stěhování většího rozsahu s profesionály je to ovšem jiné, tam bývají k dispozici i nákladní automobily a kamiony s větším úložným prostorem, které jsou nezbytné zejména u stěhování na dlouhé vzdálenosti.

dopravní značka

Jak je to s vozovým parkem při stěhování s profesionály

Velmi groteskní, pro někoho úsměvné, pro jiného spíš k pláči, by byla situace, kdyby stěhovací profesionální firma neměla k dispozici potřebný vozový park. Například v situaci, kdy se stěhujete z Chebu do Zlína, by to v případě více jízd na tuto vzdálenost znamenalo neskutečné časové průtahy. Buďte v tomto ohledu bez obav, kdo chce konkurovat v této branži ostatním, musí být dostatečně vybaven.

nákladní automobil

Přístup vozu k objektu a parkování – v souvislosti s vědomím, že mohou být stěhovací vozy dostatečně velké a prostorné, byste si měli uvědomit, že také potřebují přístup k oběma nemovitostem, kde budou po dobu několika hodin potřebovat parkovací místo. Pokud na to zapomenete například v Praze, může to být krok do pořádného maléru. V některých větších městech je parkování díky rostoucímu počtu automobilů na silnicích velmi problematické a komplikované a pro tyto mimořádné situace to vyžaduje oficiální úřední postup přes odbor dopravy příslušného magistrátu. Je-li to i váš případ, vydejte se na městský úřad včas, protože může trvat celý měsíc, než se vaše žádost kladně vyřídí. A počítejte i s několika set korunovým poplatkem.

V předchozím odstavci jsme naznačili výraz „přístup k objektu“. Kromě parkovacího místa také musíte zajistit možnost příjezdu vozidla, což se může komplikovat například u chatové oblasti se vzrostlými stromy, na rozbahněné nebo nezpevněné štěrkové cestě, ve strmém stoupání či klesání, v ostrých zatáčkách atp. Mějte tyto skutečnosti na paměti a včas je se stěhovací firmou konzultujte.