Abychom mohli bezpečně chodit mezi jednotlivými patry, tak potřebujeme dobré schodiště. Domů můžeme vybrat ocelové schodiště, jenž i dobře vypadá.

Schodiště domů

Provedení a bezpečnost

Jestliže máme doma více pater, tak se musíme mezi nimi snadno pohybovat, k čemuž nám slouží schody. Za to v panelových domech je výhodný výtah, protože bydlet ve vyšších patrech není moc pohodlné, protože po schodech musíme třeba chodit několikrát za den, a ještě k tomu s sebou tahat nákup a vše potřebné. Doma nám jistě záleží na tom, aby to nějak vypadalo.

ocelové schodiště

Zároveň však musíme dbát na bezpečnost, protože pád ze schodů není rozhodně nic příjemného a může skončit tragicky. Proto nikdy nezapomínejte na pevné zábradlí, o které se můžeme kdykoliv opřít, čímž získáme oporu a můžeme bezpečně po schodech chodit. Samozřejmě nám platí určité normy, kdy se třeba musí počítat sklon schodů a rozměry jednotlivých schodků, aby nezabírali moc místa, ale na druhou stranu jejich sklon nebyl příliš velký. Přeci jen to není levná záležitost, a proto se vyplatí mít všechno správně spočítané a navržené.

Různé druhy

V. Minulosti nebyl výběr zas tolik rozsáhlý a schody bývalí přímé, kdy jejich konstrukce stála na zemi či se kotvila ke zdi. Nyní je výběr opravdu velký, protože můžeme z různých provedení. Populární jsou například točitá schodiště, kdy máme jeden hlavní sloup a okolo něj se nám točí jednotlivé schody. Ve výsledku vypadá opravdu hezky a nezabírá ani tolik místa.

dřevěné schody

Jenom dejte pozor, protože pro někoho nemusí být chůze na nich příjemná. Oblíbené jsou ocelové schodiště, protože tento materiál je odolný, takže se životnosti rozhodně bát nemusíme. Společnost montuje schody přímo na míru, takže nejlepší je, když se s ní domluvíte a k Vám domů přijde odborník, který si vše prohlédne a dá Vám orientační návrh. Existuje také jistý orientační ceník za metr určitého schodiště, abyste měli představu o tom, na kolik Vás vše celkem vyjde. Výsledkem bude hezké moderní bezpečné schodiště, což za daný obnos peněz stojí.