Péče o pokožku

V zimním období má mnoho lidí tendenci svou pokožku zanedbávat z důvodů nám neznámých. Chápeme, že naše tělo nevystavujeme na obdiv ostatním, tak jako v létě, ale to nic nemění na tom, že nesmíme zapomínat především na potřeby naší kůže, která vyžaduje neustálou péči. Věřte, že ve stáří vám za to poděkuje.
čená maska

Náš tip: Napusťte si horkou vanu, můžete přidat pěnu, bombu do koupele nebo koupelnovou sůl. K zrelaxovaní vaší mysli můžete také přidat vonné oleje. K odstranění staré kůže použijte peeling nebo scrub na tělo. Pokud chcete použít peeling na obličej, doporučujeme koupit speciální peeling k tomu určený. Vyhněte se očnímu okolí. Tělo řádně osušte a poté nezapomeňte namazat krémem nebo tělovým olejem. Pokud vás trápí strie nebo celulitida, určitě je vhodné užít krém určený pro boj s těmito problémy.

 sůl v dózách

Péče o pleť

Nejdříve si zrekapitulujeme základní pravidla péče o pleť a poté vám ukážeme další možnosti, jak vaši rutinu ozvláštnit. Naprostou nutností je odličování. Ať už „namokro“ nebo „nasucho“, vždy se jen ujistěte, že je váš tamponek po odlíčení čistý. Pokud není, odličujte do té doby, dokud není stoprocentně čistý. V zimě se vyhněte tonikům, které mají tendenci pleť vysušovat. Naopak sáhněte po odličovacích prostředcích s olejovou bází, vhodné jsou také odličovací gely a mléka. Poté naneste na obličej sérum nebo krém. Hitem letošní sezóny je arganový olej, který pleť krásně vyživí, ale je vhodný spíše pro suchou pleť. Do vaší skincare zařaďte také pleťové masky.

 

Dělení pleťových masek podle druhů:

·         Plátýnkové

·         Slupovací

·         Smývací

·         Speciální (na kruhy pod očima, na nos proti černým tečkám…)

 

Dělení pleťových masek podle účinků:

·         Hydratation = hydratace (hlavní složkou je voda, která má za úkol dodat pleti hydrataci)

·         Lifting (slouží k vypnutí pleti, hlavní složkou je kyselina hyaluronová)

·         Brightening = rozjasnění (tato maska je určená k prozáření unavené pleti)

·         Whitening = zesvětlení (často využívané v Asijských zemích)

 

Návod na domácí pleťovou masku, která má za úkol vás zbavit černých teček:

·         2 lžičky bílého jogurtu

·         1 lžička kávy

·         1 lžička kakaa

 

1.      Smíchejte všechny ingredience

2.      Naneste rukou krouživými pohyby

3.      Nechte působit 10 minut

4.      Smyjte vodou a obličej utřete ručníkem