Nadváha, to je něco, co trápí mnohé z nás. Některé dokonce až obezita a to už bývá problém. Nějaká malá nadváha se totiž dá tolerovat, ano každý přece může vypadat tak, jak chce a vážit tolik, kolik chce. Jenomže udržet si nějakou rozumnou váhu nemusí být vůbec jednoduché a shodit přebytečné kilogramy to už vůbec ne! To je hodně velký oříšek a mnohým lidem se shodit přebytečné kilogramy vůbec nedaří.

Nadváha je způsobena špatným stravováním a často také sedavým životním stylem. Jenomže do fitness centra se každému zrovna nechce. Je potřeba především upravit jídelníček a zařadit navíc trochu pohybu a můžete mít opět radost ze své vlastní váhy.

váha a metr

Chcete si vypočítat Vaše výsledky? BMI neboli body mass index napoví, jak na tom Vaše tělo je, stačí zadat pár údajů. Hlavní je, zdali jste žena nebo muž, pak zadáváte svou aktuální hmotnost, samozřejmě také výšku Vaší postavy a třeba i rok narození, protože ve dvaceti máme jinou postavu než v padesáti, to je každému jistě jasné. Jakmile zadáte tyto údaje, už můžete vidět výsledek.

Výsledek je tedy velice jednoduché vypočítat a vůbec k tomu nepotřebujete žádné vzorečky. Stačí, když si na internetu najdete kalkulačku BMI Bmikalkulacka.

salát na stol

Obezita je bohužel v některých částech světa a naší země hodně vidět a to již na první pohled. Ano, každý může vypadat tak, jak si přeje, ale hodně vysoká nadváha škodí těmto lidem na zdraví, proto by s tím měli něco dělat. Zdraví je přece to jediné, čeho si na své postavě a osobě může vážit a co bychom si měli hlídat. Každý si přeci přeje žít a zbytečně nebýt nemocný a právě obezita některé nemoci může přinést, nebo k nim alespoň přispět. Vysoká nadváha je proto opravdu problém a souvisí s mnohými civilizačními chorobami. Každý by se proto měl sám zamyslet nad tím, co udělá a jak se bude vůči svému tělu chovat, jestli chce žít a být zdravý nebo jestli zvolí jinou cestu, to je opravdu na každém z nás.