O bazén se musíme neustále starat, protože jinak přijdou bakterie a máme po koupání. Nejčastěji se volí chlor nebo bazénová sůl, která má řadu výhod.

Chemie do bazénu

Chlór

Abychom se mohli v bazénu bez omezení koupat celou sezónu, tak se o něj musíme i starat, protože když necháme vodu stát jen tak volně v bazénu, tak se krátkou dobu pokazí a budeme mít problém, a proto se to rozhodně neobejde bez správné péče. Jedním z bodů, které musíme dodržovat je rozhodně dávkování chemie, protože ta má řadu účinků. Jedním z těch hlavních je udržování vody čisté a zabránění vzniku všech možných zelených organismů.

labolatorní baňky

Přeci jen, když se podíváme na veřejná koupaliště, tak zde používají také velké množství chlóru, což je dáno tím, že tato látka funguje opravdu skvěle a bez problému, když ji budete správně dávkovat. Máme dva typy chlóru, kdy první je chlor šok, který je pro krátkodobé a nárazové použití, třeba na začátku sezóny. Druhý stabilní chlór je zase ideální pro dlouhodobé použití, přičemž není nijak škodlivý. Samozřejmě jej musíme používat v kombinací s ostatní potřebnou chemií a mechanickým čištěním.

Sůl

Poslední dobou se i u nás šíří trend, že lidé místo chlóru volí raději sůl a není to v malé míře. Je to dáno i tím, že sůl je významně levnější, takže když si vše propočítáte, tak zjistíte samozřejmě, že ve finále ušetříte dost peněz za provoz. Navíc je to úplně něco jiného, protože si budete moci dopřávat slané vody jako v moři. Aby vše fungovalo, tak je nutné brát velký ohled na správnou funkci filtrace, protože starý písek se musí podle znečištění neustále měnit, jinak budou ve vodě stále kolovat nečistoty, čemuž musíme co nejdříve zamezit. Zkrátka všechno souvisí se vším, kdy se rozhodně nesmí podceňovat celková péče.

miska soli

Pokud se tedy skutečně rozhodnete přejít na sůl, tak je nutné zkontrolovat všechny zařízení, jestli jsou odolná právě slané vodě a nevadí jim neustálý provoz se slanou vodou. Sůl do bazénu se prodává v několika baleních, aby si každý mohl zakoupit produkt s ideální hmotností pro jeho využití.