Těšíte se na dovolenou tolik, že už měsíc před odletem cpete do kufru v náhodném pořadí všechno možné? Tak možná právě pro vás je určený tento článek, který vám poradí, jak se zabalit efektivně třeba za půl hodiny, ale hlavně systematicky a správně. Věci totiž není vhodné balit v náhodném pořadí, ale hezky uspořádaně, díky tomu si vystačíte s palubním zavazadlem třeba i na týden, aniž byste museli půlku věcí nechat doma. Stejně tak se vám už nestane, že by se vám oblečení zbytečně pomačkalo. Balení zavazadla se tak pro vás rázem stane daleko příjemnější záležitostí.
bordel na kufru
Začněte hezky s tím nejdůležitějším
Jako první si na postel vyskládejte věci, které si na dovolenou chcete zabalit. Díky tomu, že je budete mít všechny na očích, snadněji přijdete na to, co vám ještě chybí nebo čeho naopak máte přebytek a zda se do kufru všechno vůbec vejde. Pokud už víte, že máte na hromádce vše, co byste mohli během cesty využít, nyní vezměte ty nejtěžší věci (boty, kosmetická taštička, aj.) a dejte je na dno vašeho kufru. Využít můžete i místo v botách, kam můžete snadno natěsnat ponožky, spodní prádlo nebo třeba plavky.

Skládejte oblečení jinak
Téměř všechno oblečení, které s sebou vezete, srolujte do úhledného balíčku. Díky tomu ušetříte mnohem více místa, ale navíc se oblečení během cesty nezmačká. Jednotlivé ruličky při balení dávejte co nejblíž k sobě, aby se při manipulaci s kufrem nerozmotaly.

Tato metoda neplatí u společenského oblečení, to rozhodně nerolujte! Ideálně takový kousek přeložte přes celý kufr, na který pak položte další kusy oblečení, pře které nakonec choulostivější kousek přeložíte. Díky tomu se vyvarujete nevzhledným skladům, kterých se posléze jen velmi těžko zbavuje.
organizované cestování

A teď ten zbytek
Nerovnosti a malé mezery mezi jednotlivými kusy oblečení vyplňte spodním prádlem nebo drobnostmi. Do vnějších kapes pak umístěte věci, které chcete mít kdykoliv po ruce.