Živnostníci na volné noze, tzv. freelanceři mají ve svém podnikání jen sami sebe. To znamená, že na trh dávají skutečně vlastní kůži. Musí tak pečovat o svou pověst, ale především o kvalitu služeb, které poskytují. Na sebevzdělávání proto musí klást velký důraz.
 žena v knihovně

Školou to nekončí

V případě, že máte za sebou alespoň střední školu, tak už jste asi pochopili, že škola vás toho moc nenaučí. Nejlepší je praxe a samotné zakázky. Podívejme se na to, jak si volíte zakázky. Vyberete si spíš aktivitu, kterou máte v malíku? Anebo činnost, u které se musíte naučit něco nového?
 
Ideální pro váš kariérní růst je volit zakázky, při kterých si budete muset zjistit nové informace. Hoří vám termín a musíte zjistit něco, co neznáte. Zvednete telefon a obvoláváte odborníky. Takové studium je nejrychlejší, a přitom se toho spoustu dozvíte. Vybírejte si proto zakázky, které vás mohou posunout dál.
 stohy knih

Zajděte do knihovny

Knihy jsou základ. Bylo tomu tak na škole a je tomu tak i teď. V knihovně najdete úplně všechno, protože někdo rozhodně psal i o tom, co děláte vy. Spolehněte se na ně spíš než na internet. Online najdete spíš jednotlivé informace, zatímco knihy vám poskytnou komplexní údaje o celé problematice. Navíc jsou jako zdroj mnohem spolehlivější.
 
V dnešní době navíc můžete sehnat i mnoho elektronických knih a audio možností. Díky tomu často ani nemusíte opustit obývák a při poslechu audioknih můžete dělat i jiné věci, např. mýt nádobí nebo cvičit. Ušetříte tak čas a zároveň budete aktivně studovat.
 

Online, běžné i zdarma

Na českém trhu najdete nepřeberné množství kurzů od skutečných odborníků. A nezáleží na tom, jestli chcete mluvit anglicky, naučit se plést dětské čepičky nebo zvládnout online marketing. Sami si přitom zvolíte, jestli ho chcete absolvovat v pohodlí domova online, nebo ve skupině naživo. A některé jsou dokonce i zdarma. Nezapomínejte ale, že investujete do sebe. Takže zbytečně nešetřete.