Sebevzdělávání je pro freelancery priorita

Sebevzdělávání je pro freelancery priorita

Živnostníci na volné noze, tzv. freelanceři mají ve svém podnikání jen sami sebe. To znamená, že na trh dávají skutečně vlastní kůži. Musí tak pečovat o svou pověst, ale především o kvalitu služeb, které poskytují. Na sebevzdělávání proto musí klást velký důraz.
 žena v knihovně

Školou to nekončí

V případě, že máte za sebou alespoň střední školu, tak už jste asi pochopili, že škola vás toho moc nenaučí. Nejlepší je praxe a samotné zakázky. Podívejme se na to, jak si volíte zakázky. Vyberete si spíš aktivitu, kterou máte v malíku? Anebo činnost, u které se musíte naučit něco nového?
 
Ideální pro váš kariérní růst je volit zakázky, při kterých si budete muset zjistit nové informace. Hoří vám termín a musíte zjistit něco, co neznáte. Zvednete telefon a obvoláváte odborníky. Takové studium je nejrychlejší, a přitom se toho spoustu dozvíte. Vybírejte si proto zakázky, které vás mohou posunout dál.
 stohy knih

Zajděte do knihovny

Knihy jsou základ. Bylo tomu tak na škole a je tomu tak i teď. V knihovně najdete úplně všechno, protože někdo rozhodně psal i o tom, co děláte vy. Spolehněte se na ně spíš než na internet. Online najdete spíš jednotlivé informace, zatímco knihy vám poskytnou komplexní údaje o celé problematice. Navíc jsou jako zdroj mnohem spolehlivější.
 
V dnešní době navíc můžete sehnat i mnoho elektronických knih a audio možností. Díky tomu často ani nemusíte opustit obývák a při poslechu audioknih můžete dělat i jiné věci, např. mýt nádobí nebo cvičit. Ušetříte tak čas a zároveň budete aktivně studovat.
 

Online, běžné i zdarma

Na českém trhu najdete nepřeberné množství kurzů od skutečných odborníků. A nezáleží na tom, jestli chcete mluvit anglicky, naučit se plést dětské čepičky nebo zvládnout online marketing. Sami si přitom zvolíte, jestli ho chcete absolvovat v pohodlí domova online, nebo ve skupině naživo. A některé jsou dokonce i zdarma. Nezapomínejte ale, že investujete do sebe. Takže zbytečně nešetřete.