Blíží se doba dovolených a vy ještě nevíte, kam se vypravit? Vydejte se spolu s námi do kraje rybníků, do Třeboňské pánve, a ke dvěma městským lázeňským komplexům.

Třeboň je město, úzce spjaté s Rožmberky a zejména s obdobím renesance, kdy u nás vzkvétalo rybníkářství, a kdy se krajina na jihu Čech měnila k nepoznání. V šestnáctém a sedmnáctém století tu vzniklo mnoho rybníků a jeden z nich dokonce na okraji rožmberského sídla přímo v Třeboni. Nese název Svět a jeho hráz je dobře přístupná po silnici č. 155 z Třeboně do Borovan. Můžete se po ploše rybníka projet i výletním parníkem, a nejen to, na jeho severním břehu se nachází rozsáhlá plocha lázeňského komplexu s názvem Aurora.

město Třeboň

Aurora je sanatorium, kde se léčí choroby pohybového ústrojí a různé stavy po úrazech či operacích. Můžete si tu vychutnat bahenní zábaly, léčebné koupele, masáže a další procedury v prostředí skutečně velmi malebném a klidném. Lázně Aurora v Třeboni poskytují jednu významnou výhodu vůči jiným lázeňským prostředím – objekt byl postaven za socialismu ve velkorysém duchu a jeho prostory jsou obrovské, lépe tu proudí energie, nebudete se tu cítit stísněně a navíc máte možnost procházek v přilehlém krajinném parku, s možností koupání či slunění na břehu rybníka Svět.

jihočeská krajina

V Třeboni však naleznete ještě jedny lázně, jsou to Bertiny lázně, nachází se na okraji Komenského sadů, na opačném konci města, na břehu Zlaté stoky. Areál je sice nesrovnatelně menší, než lázně Aurora, ale je tu k dispozici překrásný relaxační bazén s perlivou vodou a s pěkným výhledem do okolí.

Pokud se na Třeboňsko vypravíte bez jízdních kol, dají se tu pronajmout v několika půjčovnách a můžete si tu pak vychutnávat rekreační cyklistiku v ploché krajině Třeboňské pánve, a třeba i s malými dětmi, které hravě zvládnou úskalí tamních rovinatých cyklotras. Za slunečného a teplého počasí je to tu jakousi oázou klidu a míru, odkud se vám možná nebude chtít ani vracet domů.