Jestli si myslíte, že je škola pouze o učení, pak jste na velkém omylu. Již dávno tomu tak není. Móda se do škol vkradla velmi nenápadně. Mnohdy může nadělat velkou neplechu. Asi vás nepřekvapí, že se děti chtějí líbit a hezky se oblékat. I ve školách to platí jako v běžném životě módy. Kdo není oblečen podle posledních trendů, je prostě OUT.
Móda, která je určena dětem, je považována za velmi diskutabilní. Od hezkého oblékání totiž může hodně rychle dojít k nevhodnému napodobování dospělých. Některé výsledky mohou připomínat i záběry a to z dětských soutěží krásy. Jak se tedy správně postavit k nakupování pro své ratolesti?
chlapec a dívka u květin
Pro rodiče je jednoduché zajít do obchodu s dětskou sekcí a nakoupit to, co se bude rodičům nejvíce líbit. Problém ale nastane ve chvíli, kdy dítě přijde do školy. V některých zemích mají předepsané školní uniformy a to z toho důvodu, že některé rodiny na tom finančně nemusí být nejlépe.
Naše republika ale uniformy předepsané nemá a vzhledem k tomu, že se zvyšují nabídky módy pro děti a to i u dražších řetězců, módní návrháři prohlubují povrchní rozdíly dětí. Mnohdy něco takového může skončit až šikanou.
kluci a deštníky
Měli byste si pamatovat, že některé věci se do školy prostě nehodí. Je to například oblečení, které má viditelnou značku, vhodná jsou ale basic trika.
Pokud svému dítěti kupujete značkové oblečení, je potřeba se vůbec zamyslet nad tím, zda něco takového vůbec potřebuje, protože se může stát, že z něj vyroste. Rozhodně není značkové oblečení s viditelnou značkou vhodné na nošení do školy. Není důvod k povyšování nad ostatními dětmi.
Basic trika se považují za záchytný bod pro rodiče, kteří nechtějí svým dětem dopřávat oblečení za tisíce korun. V dnešní době již existuje široká nabídka a to hned v několika odstínech. Nakupte jich co nejvíce a denně je můžete jednoduše střídat.