Začněme druhou otázkou. Když vás odmítne klasická banka, nebankovní společnost a jejich půjčka a hypotéka bez doložení příjmu a bez registru jsou skvělou variantou. U registru jsou tolerantní a příjmy sice mít musíte, ale nemusí být tak vysoké jako u běžné instituce. Zde je 5 situací, kdy u nich máte smůlu.
NE zamítnutí klienta

1. Příliš nízký příjem

To bývá u klasických společností největší problém. Mají své předpisy a koeficienty, do kterých se musíte vejít v závislosti na tom, kolik si potřebujete půjčit. Jenže většina lidí se tam nedostane. Proto chtějí znát nejen všechny příjmy, ale i výdaje. Pokud je zbytek nízký, budete odmítnuti.

2. Záznam v registru dlužníků

Nezáleží na tom, proč jste se tam dostali. Máte-li černý puntík v platební historii, nebudou se s vámi vůbec bavit. Je to pro ně důkaz o tom, že nejste spolehlivý a takového klienta nechtějí. A to i přesto, že se do registru můžete dostat velice snadno, a to i kvůli maličkosti.

3. Naléháte na okamžité vyřízení

Potřebujete peníze ihned? Zapomeňte na ně a spolehněte se na nebankovní společnost. U běžné instituce jde o poměrně dlouhý proces a hodně papírování, které nějaký čas zabere. S rychlým vyřízením tedy rozhodně nepočítejte. Jinde ale můžete mít žádost schválenou do 24 hodin.

4. Zamítnutí od jiných

Poskytovatelé finančních služeb si o klientech předávají informace. Žádáte-li o úvěr u jedné, dozví se to i druhá. A pokud vás ta první odmítla, nebude se to líbit ani té druhé. Vyberte si firmu dobře, protože každé zamítnutí snižuje vaši důvěryhodnost u všech ostatních.rozpočet utahování opasků

5. Patříte mezi rizikové skupiny

Existují lidé, kteří jsou pro ně příliš rizikový a ve většině případů se jim raději vyhnou. Jste-li samoživitelka, matka na MD, důchodce, nezaměstnaný nebo student, můžete být odmítnuti jen z tohoto důvodu. Myslete předem na to, že váš vaše životní situace může velmi znevýhodnit.